Elanor na konferenci “Setkání lídrů českého stavebnictví 2017”

Společnost Elanor se stala zlatým partnerem konference “Setkání lídrů českého stavebnictví 2017”, která se uskutečnila 12. června v Míčovně Pražského hradu. V rámci panelu vystoupil generální ředitel Tomáš Grec na diskutované téma rozumného poměru mezi kvalitou a cenou při výběru dodavatele produktů či služeb.

Konference „Setkání lídrů českého stavebnictví“ je největší setkání představitelů státu a zástupců představenstev stavebních, projektových a developerských společností v České republice. Jejím organizátorem je přední analytická a výzkumná společnost CEEC Research a skupina Saint Gobain, světový lídr na trhu stavebních materiálů.

Na akci zazněla mnohá témata týkající se oblasti stavebnictví. Mimo jiné i o predikci růstu stavebního sektoru v následujících dvou letech. Na dotaz CEEC Research k tomu během neformální části Tomáš Grec řekl: „S růstem produkce stavebních firem souvisí i nábor nových pracovních sil, kapacity firem jsou totiž aktuálně vytíženy na více jak 90 procent. Navíc nových dostupných pracovníků je na trhu naprostý nedostatek. Díky tomuto tlaku na trhu vidíme větší potřebu kvalitního řízení interních lidských zdrojů ve firmách a jejich větší zájem o udržení stávajících zaměstnanců i formou různých nadstandardních benefitů.“

Mezi pozvané řečníky, kteří se na konferenci v panelové diskusi prezentovali, patřili například Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR, Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, Dan Ťok, ministr dopravy ČR, Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj ČR a Richard Brabec, ministr životního prostředí ČR.

Kontakt pro média

Renata Sedláková
vedoucí oddělení marketingu
tel.: +420 724 107 847
e-mail: renata.sedlakova@elanor.cz